Inicjatywy studentów językoznawstwa ogólnego

Studenci I roku lingwistyki autorami ciekawostek dla kandydatów na studia z językoznawstwa ogólnego:

1. Czy wiecie, że językoznawcy dysponują narzędziami, które pozwalają sprawdzić, czy dane słowa wzajemnie się lubią?

2. Czy wiecie, że granice waszego języka są granicami waszego świata? Przekonajcie się o tym na naszych studiach z językoznawstwa ogólnego.

3. Czy wiecie, że językoznawcy mogą analizować język na podstawie zasłyszanych mimochodem rozmów w komunikacji miejskiej?

Opracowanie: studenci I roku językoznawstwa ogólnego UJ (18.03.2019).

Studenci I roku "językoznawstwa ogólnego" przygotowali ulotkę, w której zapraszają kandydatów na studia językoznawcze:

Opracowanie ulotki - studenci I roku językoznawstwa ogólnego: Michał Misiarczyk (koncepcja i tekst), Sonia Walkiewicz (opracowanie graficzne), Jagoda Nosal (zapis fonetyczny), Maya Dąbrowska (konsultacja).

21 maja 2018

Więcej aktualności zob. na stronie Instytutu Językoznawstwa UJ.

Data opublikowania: 16.02.2017
Osoba publikująca: Marcin Jakubczyk